Budete mať pocit, že plávate v otvorenom mori. Na zvládnutie jednej dĺžky v týchto gigantických bazénoch nemá odvahu len tak hocikto. Ak chcete stráviť letnú dovolenku pri jednom z najväčších svetových bazénov, budete musieť zamieriť až do Egypta, Thajska či do ďalekého Chile.

1. Crystal Lagoon, Egypt

Na vrchole rebríčka stojí egyptský bazén s názvom Crystal Lagoon. Pokrýva 1,3 milióna štvorcových stôp a je postavený ako súčasť luxusného turistického rezortu Sharm-el-Sheikh uprostred egyptskej púšte. Podľa Guinessovej knihy rekordu ide v súčastnosti o najväčšiu umelú lagúnu so slanou vodou. Prírodne vyzerajúce biele piesočnaté pobrežie pripomína skutočné more. Najväčší bazén ocenili odborníci predovšetkým pre jeho ekologický dizajn. Jeho operačný systém pomáha pri čistení a odsoľovaní vody z neďalekého mora.

2. San Alfonso del Mar, Chile

Druhý najväčší bazén sveta nájdete v luxusnom rezorte San Alfonso del Mar v meste Algarrobo. Je viac než 1000 metrov dlhý, 35 metrov hlboký a na jeho naplnenie bolo použitých 250 miliónov litrov morskej vody. Umelá lagúna má automatický filtračný aj výhrevný systém, ktorý udržiava vodu číru a príjemnú na kúpanie. Po takmer piatich rokoch výstavby sa bazén dočkal svojho otvorenia v roku 2006. Na vybudovanie bola použitá 1 miliarda dolárov a údržba bazéna zhltne ďalšie 2 milióny ročne.

3. MahaSamutr, Thajsko

Najväčší bazén v Ázii je súčasťou luxusného developerského projektu Maha Samutr. Lagúnu s čírou vodou obklopuje jedna vila vedľa druhej. Prístupová cesta siaha až do samého stredu bazéna, ktorý funguje ako súkromný ostrov s niekoľkými budovami. Zaujímavosťou je, že niektoré časti okraja lagúny pôsobia ako skutočný bazén, iné imitujú prírodnú piesočnú pláž.

4. Las Brisas, Chile

16-krát väčší než olympijský bazén, aj táto človekom vytvorená vodná plocha ohromuje svojou mohutnosťou. Pokrýva 2 hektáre a rozkladá sa len kúsok od mora. Okraje bazéna pripomínajú pláž a počas návštevy tohto miesta si môžete vychutnať jedlo v luxusnej reštaurácií, ktorá je súčasťou komplexu Las Brisas.

5. Marina Sands Skypark, Singapur

Najväčší strešný bazén na svete nájdeme v Singapure. Marina Sands Skypark ponúka prekrásny výhľad na trblietavú panorámu pobrežnej krajiny a more. Bazén presahuje dĺžku troch olympijských bazénov (Michaelovi Phelpsovi by preplávanie jednej dĺžky zabralo 10 minút a 10 sekúnd). Pri bazéne na 57 poschodí budovy sa môžete opaľovať obklopení palmami počas celého dňa. 

 

Boj o prvenstvo v zozname najväčších bazénov sveta rozhodne nie je na konci. Už teraz sa šepká o nových plánovaných projektoch spoločnosti Crystal Lagoons, ktorých výsledkom by mali byť bazény, ktoré dokážu prekonať aktuálny svetový rekord.