V plávaní som samouk. Na ceste za progresom nájdem na internete videá, kde mi skúsený plavci ukazujú rôzne techniky plávania, chcem ich preto skúsiť tiež. Na plavárni som sám, plávam podľa seba. Nemám pocit, že napredujem, nie som si istí, či je plávanie naozaj pre mňa.

 

Našli ste sa v prvých riadkoch aj vy? Nevzdávajte to. S podporou a dobrými radami od skúseného trénera dokážete viac, než si myslíte.

Inštruktor plávania je tu aj pre vás

Ak sa chcete skutočne zdokonaliť v plaveckom športe, šance na úspech bez osobného trénera sú naozaj nízke. Samozrejme, môžete sa naučiť plávať rýchlejšie, trénovať svoju vytrvalosť a využívať všetky benefity pravidelného plávania, zároveň ale riskujete osvojenie nesprávnej plaveckej techniky. Prinajmenšom nad vami pokrútia skúsenejší plavci hlavou, prinajhoršom si nesprávnym plávaním spôsobíte nepríjemné zranenie.

 

Osobný inštruktor plávania je kľúčovým hráčom nielen na vašej ceste za profesionálnou plaveckou kariérou. Rovnako nápomocný bude v prípade, ak sa pripravujete na svoj prvý triatlon, hľadáte nové formy aktívnej regenerácie alebo si plávaním túžite vyformovať postavu. Ak sa chcete zdokonaľovať v plávaní, cibriť techniky a jednotlivé štýly plávania, potrebujete mať prehľad v tom, aké chyby počas tréningu robíte.

 

To je takmer nemožné, ak svoje pohyby nevidíte z brehu, v reálnom čase. Spoľahnite sa preto na inštruktora. Tréner pozorne sleduje techniku plávania a okamžite vás upozorní na chyby, ktoré robíte.

Osobný inštruktor plávania alebo skupinový kurz?

Zvolenie si osobného plaveckého inštruktora je výhodná možnosť pre tých, ktorí hľadajú možnosť flexibilného plánovania tréningov. Načasovanie skupinového kurzu vám nemusí vyhovovať na 100 % a bola by škoda, ak by ste svoje hodiny premeškali. Osobný inštruktor sa dokáže prispôsobiť vašej rutine a svoj tréning tak budete môcť absolvovať vo vami vyhovujúcom čase. 

 

Je nápomocné trénovať s niekým, kto vás dokáže motivovať, pochváliť za výkon a poukázať na chyby, ktoré možno robíte. Tím inštruktorov plávania Golem Royal Swimming vám pomôže na ceste k vytýčeným cieľom. Spojili sme obľúbené plavecké centrá Golem a dlhoročné skúsenosti členov Royal Swimming klubu v tréningu všetkých vekových kategórií plavcov. Navštívte nás, radi sa podelíme o svoje know-how.

Prečítajte si tiež: Kurz plávania pre dospelých – kedy sa naň prihlásiť?