Uvažujete nad kurzom plávania, no neviete, ktorý z nich bude najlepší práve pre vás? Kurzy plávania sú najčastejšie rozdelené podľa veku, schopností a cieľov plavca. Prehľad všetkých možností vám pomôže rozhodnúť sa, na ktorý kurz sa prihlásiť.

Prečo sa prihlásiť na kurz plávania?

Plávanie môže predstavovať rekreačnú aktivitu, súčasť tréningového plánu alebo základ profesionálnej športovej kariéry. Nezáleží na tom, v akom veku a kondícií chcete s plávaním začať. Skupinový plavecký kurz pozostáva z hodinových tréningov a prebieha pod dohľadom skúseného inštruktora. Vďaka tomu si osvojíte jednotlivé techniky a zlepšíte svoje plávanie oveľa rýchlejšie, než by sa vám to podarilo pri učení sa na vlastnú päsť.

Plavecké kurzy pre začiatočníkov

Kurz pre dospelých je určený príležitostným plavcom, ktorí si chcú osvojiť jednotlivé techniky plávania. Prebieha v menších skupinách, takže každý účastník získa dostatok priestoru na tréning aj konzultáciu s trénerom. Plavecký kurz pre začiatočníkov je zameraný na osvojenie si základných plaveckých zručností, správneho dýchania a plaveckých techník. Začiatočník by mal ovládať splývanie a vznášanie sa, nemal by mať strach z vody.

Plavecké kurzy pre mierne pokročilých

Ak je pre vás plávanie príjemnou formou rekreácie, no chceli by ste zlepšiť svoju techniku, kurz pre mierne pokročilých bude vhodný práve pre vás. Kurz sa zameriava na zdokonalenie všetkých 4 plaveckých techník, opravu možných chýb pri plávaní a postupné zlepšenie kondície. Plavec by nemal mať problém so skokom do vody, dýchaním a plávaním na 100 a viac metrov.

Plavecké kurzy pre pokročilých

Plavecký kurz pre pokročilých je zameraný na naberanie kondície a prípravu plavcov na preteky, či plaveckú prípravu triatlonistov. Zameriava sa na detaily techniky, rýchlosť a výdrž. Pokročilý plavec by nemal mať problémy s orientáciou pod hladinou ani štartovacím skokom.

Plavecká príprava s osobným trénerom

Príprava formou 1 na 1 umožní pokročilým a profesionálnym plavcom vyťažiť z tréningu čo najviac. Osobný inštruktor plávania môže trénovať dospelých aj deti, všetko záleží od dohody. Tréning je zameraný presne na tie oblasti, v ktorých má plavec mierne rezervy alebo ktoré chce zlepšiť. Výhodou je tiež časová flexibilita, hodiny si môžete prispôsobiť podľa svojej potreby.

Plavecké kurzy pre rodičov s deťmi

Výhody plávania pre deti už zrejme poznáte, je na čase predstaviť im tento šport a zábavu, ktorá sa s ním spája. Na väčšine plaveckých kurzov pre deti rodičia nie sú prítomní. Ak chcete sledovať pokrok svojho dieťatka a zároveň zdokonaliť svoje plávanie, kurz pre rodičov s deťmi bude tou správnou voľbou. Rodičia aj deti majú v tomto prípade vlastných trénerov.

Plavecké kurzy pre deti

Ak ste sa rozhodli prihlásiť na plavecký kurz svojho drobca, máte na výber rovnaké rozdelenie ako pre dospelých. Aj medzi kurzami pre deti nájdete tie pre úplných začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilých. Tieto kurzy sú vhodné pre deti od 4 rokov, ktoré sa o plávanie zaujímajú, dokážu sa sústrediť a počúvať pokyny trénera. Ďalšou možnosťou je plávanie pre bábätká, ktoré deťom v mladom veku predstaví pobyt vo vode a pozitívne pôsobí na ich vývin.

Plavecké kurzy pre dorast

Plavecký kurz môžu absolvovať aj deti a študenti vo veku 10 až 16 rokov. Naučia sa plávať hravou formou, tréner vhodným spôsobom vysvetlí, ako zvládnuť jednotlivé techniky a ako ich zdokonaliť. Kurz pre staršie deti prebieha v skupine rovesníkov a je prispôsobený ich veku.

Rezervujte si kurz plávania v Bratislave